Offering you a complete choice of products which include p4 indoor advertising led display screen, ddi outdoor led billboard and p6 rental die- casting cabinet led display screen wall.







₹ 3400 / sq ftGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 sq ft |
| Application | Outdoor |
| Usage | Indoor |
| Usage Environment | Indoor |
| Pixel Pitch | P4 |
| Brightness | 800 nit |
| Width | 2.4 m (8 ft) |
| Module Size | 250x250 mm |
| LED Type | SMD |
| Control System | Sync + Async |
| Refresh Rate | 3840 Hz |
Factory-Direct Manufacturing – Competitive B2B pricing with scalable production capacity
Ultra HD Resolution (3840x2160) – Crystal-clear image quality for high-impact visual experiences
Customizable Modules & Pixel Pitch Options – P4, P2.5, P6, P3,P3.6 and more
OEM & ODM Available – Tailored branding, design, and functionality for your market.
Control Rooms & Command Centers
Corporate Boardrooms & Auditoriums
Luxury Retail & Showrooms
Broadcast Studios & Virtual Production
Government & Education Institutions
Our 4K LED video walls are built with high refresh rates, wide viewing angles, and seamless splicing capabilities—ensuring a stunning, immersive display in any environment.
Contact us today for wholesale pricing.







₹ 4000 / sq ftGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 4 sq ft |
| Screen Size | 12×8 ft |
| Application | Indoor |
| Display Resolution | 640X960px |
| Cabinet Material | Die Cast Aluminum |
| Shape | Rectangle |
| Country of Origin | Made in India |
| Pixel Pitch | 4mm |
| Brightness | 5500 nits |
| Refresh Rate | 3840HZ |
| Viewing Angle | 140 |
P4 Integrated 3 in 1 Full Color Outdoor LED Screen
Full color outdoor P4 LED screens with integrated 3in1 SMD full color LED block modules as unit is another deeper revolutionary development in the LED screens industry. It shows a super fine and high-quality picture on the LED screens and has a much wider viewing angle than the full color dip lamps LED screens. It rejects the deficiencies of the traditional LED lamp outdoor display screens.
LED Screen P4 3in1 SMD Specifications
|
Pixel Pitch |
4mm |
|
Module Resolution(W×H) |
40X80=3200 Pixels |
|
HUB |
HUB75 |
|
Module Dimension |
160mm×320mm×14mm |
|
Average Power |
323W/m2 |
|
White Balance Brightness |
≥5000 CD/m2 |
|
Standard Colour Temperature |
3000- 18000K |
|
Maximum Power |
645W/m2 |
|
Frame Rate |
60HZ |
|
Input Power <Typical> |
180W/m2 |
|
Power Voltage |
AC220V~260V,Frequency 50(Hz) |
|
Drive Mode |
Constant Current Drive/32Scan |
|
Refresh Rate |
≥1920Hz |
|
Service Life |
≥100000H |
|
Video Support |
MP4, HD VIDEO |
|
Working Temperature/Humidity Range(℃/RH) |
-20℃–50℃/10%-65%RH (No Condensation) |
|
Storage Temperature / Humidity Range(℃/RH) |
-10℃–30℃/ 10%-60%RH (No Condensation) |
LED Screen Advantages







₹ 17000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| LED Type | Rental LED Cabinet |
| Usage Type | Events |
| Pixel Pitch | P6 |
| Screen Size | 576MMX576MM |
| Usage | Sports Event, Stage Backdrop, Wedding, Exhibition, Retail Display, Political Rally, Live Concert |
| Rental Duration | Only New Sell |
| Service Location | INDIA |
| BRIGHTNESS | 5500 MCD |
| PIXEL | 6MM |
| REFRESH RATE | 3840 |
| Resolution | 1080p Full HD |
| Mounting Type | Pole Mounted |
| Usage/Application | Outdoor |
| Pixels | P6 |
| Connectivity | Ethernet, Wi Fi |
| Font Styles Supported | Bold, Italic |
| Frequency | 50 Hz |
| Warranty | 1 Year |
| Waterproof | Yes LED Screen P6 3in1 SMD SpecificationsPixel Pitch 6mmWorking Voltage AC220V±10%; AC110V±10%Power Consumption Max 800W/sqm Average 350W/sqmLED Brand King star LED ChipsMaximum Brightness > 5500 cd/m²Pixel Configuration 1R1G1BPixel Density 27,777 Dots Per Square MeterDrive Mode 1/8 or 1/4 ScanningGrade Level RGB 4096 grade/eachBest Viewing Distance <5m ~ >90mViewing Angle Horizontally >160° / Vertically >130°Screen Lifetime ≥ 100,000 hoursDriving IC SM16106Refresh Frequency ≥ 400HZ/s (1,000+ HZ/s available)Change Frame Frequency ≥ 60HzProtection Level IP41Ambient Temperature -10°C ~ +45°C (-14°F ~ 113°F)Relative Humidity 10%~90%Brightness Adjustment ²256 levels of each color (RGB) can be adjusted manually and8 levels of each color can be adjusted automatically.LED Module Size 192mm x 192mmModule Matrix 32*32 |


Awadhesh Kumar (Proprietor)
Delight Display India
House No 564/96, Plot No 89 KH No 29/25 30/2 And 40/5, Siri Nagar Extention, Shakur Basti, Sri Nagar Colony, New Delhi - 110034, Delhi, India

