We are a leading Manufacturer of ddi bank interest rate display board, currency rate led display board, interest rate display board, interest rate display and ddi bank interest board from New Delhi, India.














₹ 6500 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Application | Bank Branch |
| Lighting Type | LED |
| No Of Rows | 29 Rows |
| Display Type | 7 Segment |
| Viewing Distance | 15m |
| Brand | Delight Display India |
| Cabinet Material | MS Powder Coated |
| Data Update Mode | Remote |
| Shape | Rectangle |
| Warranty | 1 Year |
We Delight Display India offering a large array of Bank Interest Rate Display Board. This product is available with us as per the need of customers and used in banks, financial institutions and many more. The offered product is highly acknowledged amongst the customers for its effective usage and display information of bank interest rate. Moreover, we provide product to the patrons in various.














₹ 5800 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Application | Currency Exchange |
| No Of Currencies | 1 INCH |
| Display Type | Seven Segment |
| Viewing Distance | 10 m |
| Data Update Mode | Keypad |
| Cabinet Material | Aluminium |
| Shape | Rectangle |
| Brand | Delight Display India |
| Display Digit | 2,3,4,5,6 Digits |
| Character Size | 1-2 Inch or As per requirement |








₹ 4600 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Application | Credit Society |
| Display Type | LED |
| No Of Rows | 6 Row |
| Viewing Distance | 10 m |
| Cabinet Material | MS Powder Coated |
| Data Update Mode | PC Software |
| Display Technology | 7 Segment |
| Shape | Rectangle |
| Brand | Delight Display India |
| Warranty | 1 Year |
We Delight Display India offering a large array of Bank Interest Rate Display Board. This product is available with us as per the need of customers and used in banks, financial institutions and many more. The offered product is highly acknowledged amongst the customers for its effective usage and display information of bank interest rate. Moreover, we provide product to the patrons in various.
Request











₹ 6500 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Application | Bank Branch |
| Display Type | Seven Segment |
| No Of Rows | 35 |
| Viewing Distance | 10 m |
| Cabinet Material | Aluminium |
| Data Update Mode | PC Software |
| Display Technology | 7 Segment |
| Text Color | Red |
| Usage/Application | Indoor lighting |
| Active Screen Dimensions | 2 Ft. x 3 Ft. |
We Delight Display India offering a large array of Bank Interest Rate Display Board. This product is available with us as per the need of customers and used in banks, financial institutions and many more. The offered product is highly acknowledged amongst the customers for its effective usage and display information of bank interest rate. Moreover, we provide product to the patrons in various.













₹ 8500 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Application | Bank Branch |
| Display Type | Seven Segment |
| No Of Rows | 42 ROW |
| Viewing Distance | 10 m |
| Cabinet Material | Aluminium |
| Brightness | 350 cd/m2 |
| Data Update Mode | PC Software |
| Shape | Rectangle |
| Brand | Delight Display India |
| Warranty | 1 Year |
We Delight Display India offering a large array of Bank Interest Rate Display Board. This product is available with us as per the need of customers and used in banks, financial institutions and many more. The offered product is highly acknowledged amongst the customers for its effective usage and display information of bank interest rate. Moreover, we provide product to the patrons in various.



Awadhesh Kumar (Proprietor)
Delight Display India
House No 564/96, Plot No 89 KH No 29/25 30/2 And 40/5, Siri Nagar Extention, Shakur Basti, Sri Nagar Colony, New Delhi - 110034, Delhi, India



