Our range of products include bank interest rate boards, interest rate display board, indian bank interest rate display board, ddi bank interest rate display board, ddi led bank interest rate display boards and currency display boards.














₹ 4900 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Application | Bank Branch |
| Display Type | Seven Segment |
| No Of Rows | 14 ROW |
| Viewing Distance | 10 m |
| Cabinet Material | MS Powder Coated |
| Brightness | 350 cd/m2 |
| Data Update Mode | PC Software |
| Shape | Rectangle |
| Brand | Delight Display India |
| Warranty | 1 Year |
We Delight Display India offering a large array of Bank Interest Rate Display Board. This product is available with us as per the need of customers and used in banks, financial institutions and many more. The offered product is highly acknowledged amongst the customers for its effective usage and display information of bank interest rate. Moreover, we provide product to the patrons in various.



₹ 6500 / PieceGet Latest Price
| Application | Bank Branch |
| Display Type | Seven Segment |
| No Of Rows | 32 |
| Material | Mild Steel |
| Color | Red |
| Viewing Distance | 10 m |
| Cabinet Material | MS Powder Coated |
| Data Update Mode | Remote |
| Brand | Delight Display |
| Power Supply | Electric |



₹ 8500 / PieceGet Latest Price
| Application | Bank Branch |
| Display Type | Seven Segment |
| No Of Rows | 42 |
| Service Location | Pan India |
| Viewing Distance | 10 m |
| Cabinet Material | Aluminium |
| Data Update Mode | PC Software |
| Service Mode | Offline |
| Seriice Type | Indoor Advertising Service |
| Payment Mode | Online And Offline |




₹ 4800 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Application | Bank Branch |
| Display Type | Seven Segment |
| No Of Rows | 14 Row |
| Viewing Distance | 25M |
| Cabinet Material | Aluminium |
| Data Update Mode | Keypad |
| Cabinet Type | MS CABINET |
| Character Volume Inch | 1.25 INCH CHARACTER HEIGHT |
| Communication | REMOTE OPERATED |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 6300 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Application | Bank Branch |
| Lighting Type | LED |
| Board Type | Static Board |
| Display Type | LED |
| Usage | Indoor |
| No Of Rows | 36 ROW |
| Display Color | Single Color |
| Viewing Distance | 25M |
| Data Update Mode | Remote |
| Cabinet Material | MS |
We are a leading company engaged in the manufacture and supply a vast array of P10 Advertising LED Display Screen. Manufactured with the aid of advanced technologies utilizing quality components at our vendors’ plant, these boards are ideal to be used for advertising and promotional needs and also in sporting events and allied. Moreover, the range is stringently checked and tested prior to its dispatch so that clients receive flawless products. Features: Completely Indigenized Indian Design Highly Modular construction of flexible Size Multiple Inputs via specialized Software Customized as per the Applications Impact Resistant Weatherproof Portable & Highly Modular High Viewing Angle Monochrome Graphics Low Maintenance Cost Long Durability & High Quality



₹ 6500 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Application | Currency Exchange |
| Lighting Type | LED |
| No Of Currencies | 12 Currency |
| Display Type | Seven Segment |
| Viewing Distance | indoor |
| Data Update Mode | Remote |
| Cabinet Material | MS Powder Coated |
| Life Span | life time |
| Current | ac220 |
| Cabinet Type | metal black powder coted cabinet |


Awadhesh Kumar (Proprietor)
Delight Display India
House No 564/96, Plot No 89 KH No 29/25 30/2 And 40/5, Siri Nagar Extention, Shakur Basti, Sri Nagar Colony, New Delhi - 110034, Delhi, India




